Başkan'ın Mesajı

DİDİM’İ TURİZM, SANAT VE SPORDA MARKA YAPACAĞIZ

Büyük bir çalışma sonucunda başarıyla ’VegFest’i geride bıraktık ve ara vermeden yeni proje ve etkinliklere devam ederek Didim’i spor, sanat ve turizm markası haline getirmeye devam ediyoruz.

Sevgili Didimliler ve konuklar,

Belediye Başkanı olduğum günden itibaren Didim’i turizmde, sporda ve sanatta marka şehir yapmayı hedefledim. Bu anlamda belediye olarak tüm çalışmalarımız, ara vermeksizin devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ev sahipliğini yaptığımız Türkiye Yelken Federasyonu ve Didim Yat ve Yelken Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Türkiye Yelken Şampiyonası, bir rekora imza atarak tüm Didim’i ve bizleri oldukça mutlu etti. 

Ardından gerçekleşen 2. Didim Triatlonu’na da Didim’e yaraşır bir şekilde ev sahipliği yaptık. Ekim ayına yine kentimizde düzenlenecek olan “Türkiye Yarı Maratonu’ için tüm hazırlıklarımız tamamlanmış durumda. 

Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz ‘VegFest’ organizasyonu, Türkiye sınırlarını da aşarak 161 bin civarında katılımcının yer aldığı, dünya çapında bir organizasyon olma başarısı göstermiştir. Buradan tüm katılımcılara, bu organizasyonun yapımında emeği geçen herkese, ayrıca misafirperverliğini gösteren tüm Didim halkına teşekkürlerimi sunuyorum. 

19 Mayıs’ta her yıl olduğu gibi ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı’ tüm halkımızla birlikte coşkuyla kutladık. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanın emin ellerde olduğunu bir kere daha gördük.

Sanatsal çalışmalarımıza her geçen gün yenisini ekleyerek kültür mirasımıza büyük katkıda bulunuyoruz. Bugüne kadar belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren ’Seramik Atölye’mizin çalışmaları ara vermeden sürüyor.

 Dolu dolu geçirdiğimiz ‘Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaştığımız bu günlerde tüm halkımızın bayramını kutlar, huzur ve barış içinde bir ömrü geçirmelerini dilerim.

 Saygı ve sevgilerimle, hoşçakalın.