Didim’li Çocuklar Bilimle yetişiyor

 Didim’li Çocuklar Bilimle yetişiyor

 

Didim Belediyesi olarak Türkiye’nin ilk matematik müzesi Tales Matematik Müzesi ve Türkiye’nin ilk  bilim parkı IQ Center Bilim Parkı’nı kentimize davet ettik.

3 Nisan – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tales Matematik  Müzesi ve IQ Center  Bilim Merkez’inin oluşturduğu sergilerle  ilçemizdeki  ilkokuldan liseye  toplam 23 okulumuzda 11233 öğrencimize bilim farkındalığı ve bilimi sevdirme amacıyla sergiler düzenleyeceğiz.

 

IQ CENTER ortaokul ve liselerde gösterimi yapılacak IQ CENTER bilim müzesinde;

İÇTEN YANMALI MOTOR MODELİNDEN KUANTUM FİZİĞİNE DİNAMİKTEN VAN DER GRAF JENARATÖRÜNE yaklaşık olarak 50 ye yakın fen bilimlerine ait demonstrasyon olacaktır. Anaokulu ve ilkokullarda ise Tales Matematik Müzesi tarafından oluşturulan Tales Kids sergisi sergilenecektir. Tales Kids sergisinde LEONARDO KÖPRÜSÜNDEN DİŞLİ ÇARKLARA, KÖPÜKLERLE GEOMETRİ deneyiminden LABİRENT’lere DÖRT İŞLEMDEN KESİR PROBLEMLERİNE yaklaşık 22 istasyonla sergilenecektir.
Programımız; 3 Nisan 2017 Pazartesi Atatürk İlkokulu ve Didim Anadolu Lisesi ile saat 09:00 her iki okulda da eş zamanlı başlayacak, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Selçuk Özsoy ortaokulu ile son bulacaktır.

 

Geleceğimizin ve cumhuriyetimizin teminatı gençlerimize ve çocuklarımıza Ulu Önder Atatürk’ün belirttiği gibi hayatta en hakiki mürşidin ilim olduğu gerçeğini göstermek üzere yaptığımız bu çalışmayı tüm kamuoyuyla paylaşırız.