DİDİM TRİATLONU İLE HEYECAN DEVAM EDİYOR

Sezonun ikinci Triatlon yarışı olan Didim Triatlonu Didim’de 7 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacak yarışmalarla kapılarını aralıyor. Sabah saat 08:30 da başlayacak yarışlar; Elitler kategorisi ile başlayacak. Gençler, Yıldızlar, Minikler ve Halk Triatlonu şeklinde devam edecek. Aynı gün dereceye giren sporcular için madalya töreni gerçekleştirilecek. Sahip olduğu eşsiz güzellikler ile Türkiye’nin Turizm incisi Didim’de yapılacak Triatlon yarışlarına; Türkiye Triatlon Federasyonu adına 17 Kurul Üyesi, 45 hakem, 45 antrenör, 450 sporcu, 10 İl Müdürlüğü görevlisi, ve destek personeli olmak üzere toplam 574 kişinin katılması planlanmaktadır.

Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik: “Ben öncelikle bu yarışta desteklerini esirgemeyen Sayın Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Didim Belediyesi ekibine çok teşekkür ediyorum. 7 Mayıs Pazar günü elbirliği ile başarılı ve seyir zevki yüksek yarışmalar düzenlenecektir. Ülkemizin turizm merkezlerinden Didim’in ev sahibi olması bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Başta Didim halkı olmak üzere tüm sporseverleri yarışlara davet ediyorum. Yazılı, görsel ve sosyal medya mensuplarının yarışmalarımızı takip etmesinden büyük memnuniyet duyacağız.” dedi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay: “Şehrimizin altyapı hizmetlerine verdiğimiz, kalkınmaya verdiğimiz önem kadar, Didim halkına ve şehrimizde bulunan insanlarımın kültür ve spor aktiviteleri ile yaşam memnuniyetlerini arttırma hedefindeyiz. Didim halkının ve misafirlerimizin sürdürülebilir memnuniyetlerini hedefliyoruz. Bu bağlamda 7 Mayıs günü yapılacak Didim Triatlonu yarışlarını önemsiyoruz ve ilgi ile takip edilebilmesi için Belediye olarak desteğimizi eksik etmiyoruz. Yaşam memnuniyetimize katkı yapacağını inandığım yolu Didim’den geçen herkesi bu yarışlara davet ediyorum dedi.