Başkan Atabay’dan ilçemiz ve esnafımız için büyük adım

Başkan Atabay’dan ilçemiz ve esnafımız için büyük adım

           

Didim Belediyesinin düzenleyeceği 2018 yazı sonu Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından yapılacak olan Didim Yarı Maraton koşusunun hazırlıkları başladı.

Didim Belediyesi’nin büyük çabaları sonucu gerçekleşecek maratonda, Ulusal ve Uluslararası katılımcılar yer alırken 21.097m uzunluğundaki yarı maratonun rota belirlemesi ve ölçümlerini yapmak üzere Atletizm Federasyonu As Başkanı Münir Yavaş ve ekibi ilçemize geldi. Cumhuriyet Meydanından başlayarak Altınkum ve Apollon Tapınağı turunun ardından tekrar Cumhuriyet Meydanında sona erecek yarı maraton koşusunun start noktası Didim Belediye Belediye Başkanı A.Deniz Atabay tarafından belirlendi.          

Atletizm Federasyonunu ikna ederek ilçemizde önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını belirten Başkan Atabay, “Yoğun çalışmalar ve görüşmeler sonucu yarı maraton organizasyonumuz Didim’de gerçekleşecek, organizasyon boyunca tüm desteği sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, esnafımıza fayda sağlamak adına özellikle bu tür organizasyonların sezon sonu ve sezon başı gerçekleştiriyoruz, katılacak olan herkese başarılar dilerim.” dedi

            Halka açık olarak farklı kategori ve etaplarda düzenlenecek yarışlara vatandaşlarımız aileleri ile katılabilecek.